EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
V-Mark Vegan Etiketi

Vegan Etiketlerinin Artan Önemi

Küresel olarak tüketiciler artık, vegan ve vejetaryen alternatiflere olan talebi artıran düşük çevresel etkiye sahip sağlıklı, etik ve uygun maliyetli ürünler aramaktadır. Ancak üreticiler, daha yeşil ve daha sürdürülebilir ürünlerin sattığı eğilimini yansıtmaktadır ve vegan olan ürünleri belirlemek oldukça güç olmaktadır. Bu yüzden tüketiciler, vegan ve vejetaryen ürünleri hızlı ve güvenli bir şekilde ayırt etme konusunda ikileme düşmektedir.

Vegan Etiketlerinin Artan Önemi

Alışveriş kararlarında ve alışveriş deneyiminde etiketlemenin nasıl bir rol oynadığına yönelik araştırmalar yapılmaktadır. Bu araştırmalarda, etiketlemenin tüketici seçimlerini doğrudan nasıl etkilediği, neden etiketli gıdaların daha iyi göründüğü ve tüketicilerin, etiketli bir ürün için ne kadar fazla ödemeye istekli oldukları sorgulanmaktadır.

Yakın zamanda yapılan uluslararası bir anket çalışmasında, tüketicilerin, özellikle de genç nüfusun giderek artan şekilde sertifikalara ve etiketlere bağlı alışveriş kararları verdiğini ortaya koymuştur. Tüketicilerin yüzde 91’i, ürünün vegan olduğunu garanti eden ve bağımsız bir kuruluş tarafından etiketlenmiş ürünleri tercih etmektedir. Y ve Z kuşağı, daha çevre bilincine sahip ve sosyal olarak sorumlu tüketiciliğe yönelmektedir ve büyük ölçüde sertifikalara ve etiketlere bağlı alışveriş kararı vermektedir.

Uluslararası alanda kabul gören V-Mark etiketi, tüm Avrupa’da vegan ve vejetaryen ürün ve hizmetleri etiketlemek için tescilli bir semboldür.

Belgelendirilmiş vegan ve vejetaryen ürünler daha çok satıyor çünkü satışları güven sağlamaktadır. Bir ürünün yüzde 100 vegan veya vejetaryen olduğu bağımsız bir otorite tarafından doğrulandığı takdirde, bu ürün güven kazanmaktadır.

Genel olarak veganlık kavramı herhangi bir yasa ile düzenlenmemiştir veya tanımlanmamıştır. Herkes vegan olduğunu iddia edebilir, ancak bunun standardı nedir? V-Mark sertifikasyon programı, vegan kalite güvencesini sağlamak için, işletmelerin tüm bileşenleri, süreçleri ve ticari sırları ifşa etmesini şart koşmaktadır. Vegan, hayvanlardan elde edilen hiçbir ürünü tüketmeyen ve hayvansal ürünleri kullanmaktan kaçınan kişidir. Bu nedenle satın alma kararları daha katı, düşünceli ve bilinçlidir.

Kuruluşumuz bünyesinde vegan anlayışa uygun çok sayıda test ve analiz yapılmakta ve vegan sertifikasyon hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetler, yürürlükte olan yasal düzenlemelere ve yerli yabancı kuruluşlar tarafından geliştirilen standartlara uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda olmak üzere talep eden kişi ve kuruluşlara V-Mark sertifikasyon hizmetleri de verilmektedir.

Vegan Etiketi

Yakın zamanda yapılan uluslararası bir anket çalışmasında, tüketicilerin, özellikle de genç nüfusun giderek artan şekilde sertifikalara ve etiketlere bağlı alışveriş kararları verdiğini ortaya koymuştur.

Tüketicilerin yüzde 91’i, ürünün vegan olduğunu garanti eden ve bağımsız bir kuruluş tarafından etiketlenmiş ürünleri tercih etmektedir.

V-Mark Vegan Etiketi

Vegan Etiketlerinin Artan Önemi
V-Mark Etiketi Satın Alma Kararında Etkili Bir Faktör
V-Mark Etiketi - Gıda Ürünlerinde
V-Mark Etiketi - Tekstil Ürünlerinde
V-Mark Etiketi - Kozmetik Ürünlerde
V-Mark Etiketi - Ev Dekorasyonu Ürünlerinde
V-Mark Etiketi - Temizlik Ürünlerinde
V-Mark Etiketi - Evcil Hayvanların Beslenmesinde

V-MARK HAKKINDA

BELGELENDİRME

VEGAN ETİKETİ

VEGAN KRİTERLERİ

SERTİFİKA SÜRECİ

VEGAN TESTLERİ

VEGAN GIDA

VEGAN İLAÇ

VEGAN KOZMETİK

VEGAN SPOR

VEGAN TEKSTİL

VEGAN TEMİZLİK

Site içinde ara