EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
V-Mark Vegan Etiketi

V-Mark Etiketi - Temizlik Ürünlerinde

Gittikçe daha fazla insan, temizlik ürünlerindeki zararlı kimyasalların farkına varıyor ve bunları evlerinde kullanmak konusunda isteksiz davranıyor. Bu kişiler sağlıklarını düşünen ve çevreye karşı sorumluluk duyan kişilerdir. Diğer yandan gittikçe genişleyen veganlık anlayışında da, temizlik ürünlerinin hem hayvansal bileşen içermemesi hem de bunların hayvanlar üzerinde test edilmemesi bakımından bu ürünlere karşı bir tepki bulunmaktadır. Her iki grup da, kendilerini ve evlerini sentetik kimyasallardan koruyan, sert ağartıcılara ve diğer temizleyicilere alternatif olarak tasarlanan yeni ve doğal çevre dostu temizlik ürünlerine yönelmektedir.

V-Mark Etiketi - Temizlik Ürünlerinde

Konu ev veya ofis temizliği olduğunda veganlar için, piyasada hem hayvanlara hem de çevreye karşı etkili ve hassas olan, daha güvenli ve zulüm içermeyen temizlik ürünleri bulunmaktadır. Ancak bunların hepsi aynı değildir. Etik ve hayvan refahına öncelik vermeleri nedeniyle vegan ve zulüm içermeyen ürünlerin çoğu, vegan olmayan ürünlere göre daha çevre dostudur.

Satın alınan temizlik maddelerinin, gerçekten zulüm içermediğinden emin olmak için, üzerinde E-Mark etiketi taşıyan ürünler tercih edilmelidir. E-Mark etiketi, çevre dostu etiketlere benzer şekilde, sosyal ve çevresel performansı esas alan, hayvanlara eziyet içermeyen ve üçüncü taraf, bağımsız ve akredite bir kuruluş olan kuruluşumuz tarafından onaylanan bir etikettir.

Sadece veganların değil, aslında herkesin hayvanlara zulüm içermeyen temizlik ürünlerine yönelmesi gerekmektedir. Artık birçok üretici firma temizlik ürünlerini hayvanlar üzerinde test etmeyi bırakmıştır. Kimse hayvanlara karşı acımasızca üretilmiş bir temizlik ürünü kullanmak istememektedir. Vegan temizlik ürünleri hayvanlar üzerinde test edilmez, ancak yine verimli bir temizlik yapılmasını sağlar. Aslında yeni bilimsel yöntemlerle hayvanlar üzerinde sert kimyasalları test etmek için, kesinlikle hiçbir neden görülmemektedir. Bu nedenle vegan temizlik, hayvan dostu bir seçim olarak kabul edilmektedir.

Kuruluşumuz bünyesinde vegan anlayışa uygun çok sayıda test ve analiz yapılmakta ve vegan sertifikasyon hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetler, yürürlükte olan yasal düzenlemelere ve yerli yabancı kuruluşlar tarafından geliştirilen standartlara uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda olmak üzere talep eden kişi ve kuruluşlara V-Mark sertifikasyon hizmetleri de verilmektedir.

Vegan Etiketi

Yakın zamanda yapılan uluslararası bir anket çalışmasında, tüketicilerin, özellikle de genç nüfusun giderek artan şekilde sertifikalara ve etiketlere bağlı alışveriş kararları verdiğini ortaya koymuştur.

Tüketicilerin yüzde 91’i, ürünün vegan olduğunu garanti eden ve bağımsız bir kuruluş tarafından etiketlenmiş ürünleri tercih etmektedir.

V-Mark Vegan Etiketi

Vegan Etiketlerinin Artan Önemi
V-Mark Etiketi Satın Alma Kararında Etkili Bir Faktör
V-Mark Etiketi - Gıda Ürünlerinde
V-Mark Etiketi - Tekstil Ürünlerinde
V-Mark Etiketi - Kozmetik Ürünlerde
V-Mark Etiketi - Ev Dekorasyonu Ürünlerinde
V-Mark Etiketi - Temizlik Ürünlerinde
V-Mark Etiketi - Evcil Hayvanların Beslenmesinde

V-MARK HAKKINDA

BELGELENDİRME

VEGAN ETİKETİ

VEGAN KRİTERLERİ

SERTİFİKA SÜRECİ

VEGAN TESTLERİ

VEGAN GIDA

VEGAN İLAÇ

VEGAN KOZMETİK

VEGAN SPOR

VEGAN TEKSTİL

VEGAN TEMİZLİK

Site içinde ara