EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
V-Mark Vegan Etiketi

V-Mark Etiketi Satın Alma Kararında Etkili Bir Faktör

Yapılan birçok araştırma sonuçları, tüketicilerin yarısından fazlasının satın alma kararlarında, etiketlerin çok etkili bir faktör olduğunu ortaya koymuştur. Vegan tüketicilerde bu durum daha da önemlidir. Artık vegan tüketiciler, güvenli bir ürün bulmak için, bu gıda olabilir, bir kozmetik ürün olabilir ya da bir tekstil ürünü olabilir, etiketlerdeki küçük yazıları okumak veya bir uygulama aramakla vakit kaybetmek zorunda değildir. Tüketiciler V-Mark etiketini görerek güvenli alışveriş yapma imkanı bulmaktadır.

V-Mark Etiketi Satın Alma Kararında Etkili Bir Faktör

Vegan hareketi günümüzde artık ana akım haline gelmiştir ve tüketiciler aktif olarak vegan seçeneklerini aramaktadır. Bir ürün satın almak isteyen ancak güvenli olup olmadığından emin olamayan tüketiciler, çabuk yoldan V-Mark etiketini aramaktadır. Ürün eğer V-Mak etiketi taşıyor ve V-Mark belgesine sahipse, tüketici bu ürünü güvenle satın almaktadır, çünkü vegan doğrulaması için daha fazla araştırma yapmaya gerek yoktur.

Son zamanlarda daha fazla insan, bitki bazlı bir diyetin daha fazla sağlık ve çevresel faydalar sağladığını kabul etmektedir. Bu bakımdan gıda firmalarının ürünlerini net bir şekilde etiketlemesi ve tüketicilerin ne satın aldıklarını ve ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamadığını bilmeleri bakımından işlerini kolaylaştırması, gerçekten çok önemli bir girişimdir.

V-Mark etiketi, uluslararası akreditasyona sahip (EFA Accreditation), dünya çapında tanınan ve güvenilir bir vegan etiketidir. Bugün veganlık bu kadar hızlı gelişiyorsa, bunda V-Mark etiketinin de katkısı bulunmaktadır. Bu etiket, hayvansal veya hayvansal yan ürünler içermeyen ürünler ile hayvanlar üzerinde test edilmemiş ürünlere, gerekli test ve değerlendirme çalışmaları sonrasında verilmektedir.

V-Mark etiketi, Avrupa ve ABD dahil olmak üzere dünya genelinde ulusal ve uluslararası akreditasyonlarla tanınmaktadır. Tüketiciler vegan ürünleri aradıkları her yerde bu etikete güvenmektedir. V-Mark etiketi tüketicilere, tükettikleri ürünlerin vegan yaşam tarzlarına uygun olduğunun bir kanıtıdır.

Kuruluşumuz bünyesinde vegan anlayışa uygun çok sayıda test ve analiz yapılmakta ve vegan sertifikasyon hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetler, yürürlükte olan yasal düzenlemelere ve yerli yabancı kuruluşlar tarafından geliştirilen standartlara uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda olmak üzere talep eden kişi ve kuruluşlara V-Mark sertifikasyon hizmetleri de verilmektedir.

Vegan Etiketi

Yakın zamanda yapılan uluslararası bir anket çalışmasında, tüketicilerin, özellikle de genç nüfusun giderek artan şekilde sertifikalara ve etiketlere bağlı alışveriş kararları verdiğini ortaya koymuştur.

Tüketicilerin yüzde 91’i, ürünün vegan olduğunu garanti eden ve bağımsız bir kuruluş tarafından etiketlenmiş ürünleri tercih etmektedir.

V-Mark Vegan Etiketi

Vegan Etiketlerinin Artan Önemi
V-Mark Etiketi Satın Alma Kararında Etkili Bir Faktör
V-Mark Etiketi - Gıda Ürünlerinde
V-Mark Etiketi - Tekstil Ürünlerinde
V-Mark Etiketi - Kozmetik Ürünlerde
V-Mark Etiketi - Ev Dekorasyonu Ürünlerinde
V-Mark Etiketi - Temizlik Ürünlerinde
V-Mark Etiketi - Evcil Hayvanların Beslenmesinde

V-MARK HAKKINDA

BELGELENDİRME

VEGAN ETİKETİ

VEGAN KRİTERLERİ

SERTİFİKA SÜRECİ

VEGAN TESTLERİ

VEGAN GIDA

VEGAN İLAÇ

VEGAN KOZMETİK

VEGAN SPOR

VEGAN TEKSTİL

VEGAN TEMİZLİK

Site içinde ara