EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
V-Mark Vegan Etiketi

V-Mark Etiketi - Ev Dekorasyonu Ürünlerinde

Veganlık sadece gıda sektörünü ilgilendiren ve kişilerin beslenme şekline yönelik bir tutum değildir. Vegan anlayışı bir yaşam şeklini ifade etmektedir. Böyle olunca veganlar yaşamın her alanında bilinçlidir ve alacağı ürünün hayvanlara ve doğaya zarar verilmeden üretilmesini talep etmektedir.

V-Mark Etiketi - Ev Dekorasyonu Ürünlerinde

Vegan anlayışı yayıldıkça ve daha fazla kişi tarafından benimsendikçe, vegan ürün pazarı da gelişmekte ve çeşitlenmektedir. Bu paralelde mobilya sektöründe de veganlık konusunda çok olumlu gelişmeler yaşanmaktadır.

Bu kapsamda elma kabuğundan veya kaktüs yapraklarından deri üretilmekte, mantar liflerinden lambalar tasarlanmakta ve kartondan yataklar üretilmektedir. İç tasarımdaki son trendler veganın bir beslenme şeklinden çok daha fazlası olduğunu kanıtlamaktadır.

Bu ürünlerin V-Mark etiketi alabilmesi için, laboratuvar testlerinden ve denetimlerden geçmesi ve vegan kalite güvence düzeyinin sağlanması gerekmektedir. Bu testler, bir dizi kimyasal, mekanik veya fiziksel özellik testlerini içermektedir. Ayrıca olası çapraz bulaşma riskleri de dikkate alınmaktadır.

İç duvarlarda kullanılan boylar hayvansal içerikli olabilir. Boyalar genelde, bağlayıcı maddeler olarak kullanılan balmumu veya süt ürünleri içerir. Boyanın hayvanlar üzerinde test edilmiş olması da mümkündür. Bu nedenle duvarlara boya alırken dikkatli olmak gerekir. V-Mark etiketli bir boyanın, çevre dostu ve doğal olduğu ve zulüm içermediği kanıtlanmış olmaktadır.

Kanapelerin üretiminde kullanılan malzemelerin de, hayvanlardan elde edilmemiş olduğundan, yün, deri, ipek, kürk ve kuş tüyü gibi malzemeler kullanılmadığından emin olmak gerekir. Piyasada hayvan dostu malzemelerden yapılmış çok çeşitli vegan dostu kanepeler bulunmaktadır. Örneğin, elma çekirdekleri gibi atıklar, vegan kanepeler yapmak için giderek daha fazla kullanılmaktadır. Ayrıca sentetik deriden yapılan kanepelerde, polivinil klorür (PVC) ve poliüretan plastik bazlı malzemeler kullanıldığı için veganlar açısından güvenli bir seçenektir. Üzerlerinde V-Mark etiketi bulunan ürünler tereddüt edilmeden satın alınmaktadır.

Kuruluşumuz bünyesinde vegan anlayışa uygun çok sayıda test ve analiz yapılmakta ve vegan sertifikasyon hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetler, yürürlükte olan yasal düzenlemelere ve yerli yabancı kuruluşlar tarafından geliştirilen standartlara uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda olmak üzere talep eden kişi ve kuruluşlara V-Mark sertifikasyon hizmetleri de verilmektedir.

Vegan Etiketi

Yakın zamanda yapılan uluslararası bir anket çalışmasında, tüketicilerin, özellikle de genç nüfusun giderek artan şekilde sertifikalara ve etiketlere bağlı alışveriş kararları verdiğini ortaya koymuştur.

Tüketicilerin yüzde 91’i, ürünün vegan olduğunu garanti eden ve bağımsız bir kuruluş tarafından etiketlenmiş ürünleri tercih etmektedir.

V-Mark Vegan Etiketi

Vegan Etiketlerinin Artan Önemi
V-Mark Etiketi Satın Alma Kararında Etkili Bir Faktör
V-Mark Etiketi - Gıda Ürünlerinde
V-Mark Etiketi - Tekstil Ürünlerinde
V-Mark Etiketi - Kozmetik Ürünlerde
V-Mark Etiketi - Ev Dekorasyonu Ürünlerinde
V-Mark Etiketi - Temizlik Ürünlerinde
V-Mark Etiketi - Evcil Hayvanların Beslenmesinde

V-MARK HAKKINDA

BELGELENDİRME

VEGAN ETİKETİ

VEGAN KRİTERLERİ

SERTİFİKA SÜRECİ

VEGAN TESTLERİ

VEGAN GIDA

VEGAN İLAÇ

VEGAN KOZMETİK

VEGAN SPOR

VEGAN TEKSTİL

VEGAN TEMİZLİK

Site içinde ara