EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
Vegan Etiketi

V-Mark Vegan Etiketi

Alışveriş kararlarında ve alışveriş deneyiminde etiketlemenin nasıl bir rol oynadığına yönelik araştırmalar yapılmaktadır. Bu araştırmalarda, etiketlemenin tüketici seçimlerini doğrudan nasıl etkilediği, neden etiketli gıdaların daha iyi göründüğü ve tüketicilerin, etiketli bir ürün için ne kadar fazla ödemeye istekli oldukları sorgulanmaktadır.

V-Mark Vegan Etiketi

Yapılan birçok araştırma sonuçları, tüketicilerin yarısından fazlasının satın alma kararlarında, etiketlerin çok etkili bir faktör olduğunu ortaya koymuştur. Vegan tüketicilerde bu durum daha da önemlidir.

Veganlık sadece gıda sektörünü ilgilendiren ve kişilerin beslenme şekline yönelik bir tutum değildir. Vegan anlayışı bir yaşam şeklini ifade etmektedir. Böyle olunca veganlar yaşamın her alanında bilinçlidir ve alacağı ürünün hayvanlara ve doğaya zarar verilmeden üretilmesini talep etmektedir.

Veganların karşılaştıkları en büyük sorunlardan biri marketlerde gıda seçimidir. Satın aldıkları ürünlerin gerçekten vegan yaşam tarzlarına uygun olduklarından ve vegan kriterlerini karşıladığından emin olmak istemektedir.

Bu noktada V-Mark etiketi büyük bir işleve sahiptir. Gerekli test ve analizler ile gıda ürünleri değerlendirmekte ve uygun görüldüğü takdirde ürünlere V-Mark etiketinin iliştirilmesine izin verilmektedir.

V-Mark etiketi, vegan tekstil ürünlerinin tüketicilere güvenilir ve şeffaf bir şekilde sunulmasına imkan vermektedir. Vegan tüketiciler V-Mark etiketine güvenerek bu ürünleri satın almaktadır.

Kozmetik sektöründe de veganları tedirgin edecek benzer durumlar yaşanmaktadır. Günümüzde çok sayıda parfüm, hayvansal kaynaklı bileşenler içerdiği için vegan olarak etiketlenmemektedir ve veganlar tarafından tercih edilmemektedir.

Bu bakımdan bir kozmetik ürünün üzerinde V-Mark etiketi yoksa, bu ürünün vegan olmadığını varsaymak en doğrusudur.

Artık vegan tüketiciler, güvenli bir ürün bulmak için, bu gıda olabilir, bir kozmetik ürün olabilir ya da bir tekstil ürünü olabilir, etiketlerdeki küçük yazıları okumak veya bir uygulama aramakla vakit kaybetmek zorunda değildir. Tüketiciler V-Mark etiketini görerek güvenli alışveriş yapma imkanı bulmaktadır.

V-Mark etiketi, uluslararası akreditasyona sahip (EAF Accreditation), dünya çapında tanınan ve güvenilir bir vegan etiketidir. Bugün veganlık bu kadar hızlı gelişiyorsa, bunda V-Mark etiketinin de katkısı bulunmaktadır.

Bu etiket, hayvansal veya hayvansal yan ürünler içermeyen ürünler ile hayvanlar üzerinde test edilmemiş ürünlere, gerekli test ve değerlendirme çalışmaları sonrasında verilmektedir.

Uluslararası alanda kabul gören V-Mark etiketi, tüm Avrupa’da vegan ve vejetaryen ürün ve hizmetleri etiketlemek için tescilli bir semboldür.

Vegan Etiketi

Yakın zamanda yapılan uluslararası bir anket çalışmasında, tüketicilerin, özellikle de genç nüfusun giderek artan şekilde sertifikalara ve etiketlere bağlı alışveriş kararları verdiğini ortaya koymuştur.

Tüketicilerin yüzde 91’i, ürünün vegan olduğunu garanti eden ve bağımsız bir kuruluş tarafından etiketlenmiş ürünleri tercih etmektedir.

Vegan Etiketi

Vegan Etiketi kategorisine ait içerikler
Vegan Etiketlerinin Artan Önemi
V-Mark Etiketi Satın Alma Kararında Etkili Bir Faktör
V-Mark Etiketi - Gıda Ürünlerinde
V-Mark Etiketi - Tekstil Ürünlerinde
V-Mark Etiketi - Kozmetik Ürünlerde
V-Mark Etiketi - Ev Dekorasyonu Ürünlerinde
V-Mark Etiketi - Temizlik Ürünlerinde
V-Mark Etiketi - Evcil Hayvanların Beslenmesinde

V-MARK HAKKINDA

BELGELENDİRME

VEGAN ETİKETİ

VEGAN KRİTERLERİ

SERTİFİKA SÜRECİ

VEGAN TESTLERİ

VEGAN GIDA

VEGAN İLAÇ

VEGAN KOZMETİK

VEGAN SPOR

VEGAN TEKSTİL

VEGAN TEMİZLİK

Site içinde ara