EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
Vegan Testleri

Vegan Testleri - Tekstil Ürünleri

Vegan tekstil ve aksesuar sektörü, tekstil ve giyim, ayakkabı, el çantası, aksesuarlar, mücevher, nevresim, havlu, kumaş ve mobilyaya hitap etmektedir. Yumuşak hatlar ve aksesuarlar söz konusu olduğunda, tedarik zinciri boyunca vegan bütünlüğünü tehlikeye atacak ve tüketici güvenini kıracak çok sayıda üretici ve tedarikçi firma bulunmaktadır. Buna rağmen birçok firma, vegan kalitesini, vegan güvenliğini ve vegan sürdürülebilirliğini sağlamaktadır. Bu, üçüncü taraf denetimler, belgelendirme, inceleme, testler ve raporlama ile gerçekleştirilmektedir.

Vegan Testleri - Tekstil Ürünleri

Genel olarak vegan tekstil ürünleri ve aksesuarları, çok sayıda yasal düzenleme, standart ve sertifikanın yanı sıra sivil toplum kuruluşları gerekliliklerine tabidir. V-Mark belgesi ve V-Mark etiketi için denetçilerimiz, üretici firmaların, uluslararası düzenlemelere, teknik şartnamelere ve sivil toplum kuruluşları gereksinimlerine, vegan bütünlüğünden ödün vermeden uymalarına yardımcı olacak uzmanlığa ve teknik kaynaklara sahiptir. Gelişmiş laboratuvarlarımızda bu ürünlerin her türlü testleri ve kimyasal analizleri yapılmaktadır.

Üretim sürecinde çapraz bulaşma risklerini azaltmak ve üretici ve tedarikçi firmaların beklentilerini karşılamak amacı ile vegan uyumluluğu sağlamak için, denetimler ve malzeme testleri gerekli olmaktadır. Tekstil ürünleri kapsamında, ev mobilyası, moda, giyecek, kozmetik, kişisel bakım ürünleri, kırtasiye ve ofis malzemeleri ve daha fazlası V-Mark belgelendirme kapsamına girmektedir.

Test ve analizler sırasında, çeşitli ürünlerin talep ettiği test ihtiyaçlarını doğru bir şekilde karşılamak için, malzemeleri doğru bir şekilde test etmeye ve değerlendirmeye yönelik tasarlanmış özel yaklaşımlar uygulanmaktadır.

Veganlık, hayvanların yiyecek, giyecek veya başka bir nedenle sömürülmesini ve zulmünü dışlamaya çalışan bir yaşam şeklidir ve vegan moda pazarı hızla büyümektedir. Ayakkabı üretimi, özellikle deriye alternatif olarak geliştirilen malzemelere olan taleple bu pazarın yüzde 40’ını oluşturmaktadır. Tekstil, giyim ve ayakkabı dahil olmak üzere vegan malzeme ve ürünlere yönelik küresel talepteki artış, üretici firmaların ve markaların, vegan malzemeler ve bitmiş ürünler hakkında asılsız iddialarda bulunma risklerinden kaçınmalarını gerektirmektedir.

Kuruluşumuz bünyesinde vegan anlayışa uygun çok sayıda test ve analiz yapılmakta ve vegan sertifikasyon hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetler, yürürlükte olan yasal düzenlemelere ve yerli yabancı kuruluşlar tarafından geliştirilen standartlara uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda olmak üzere talep eden kişi ve kuruluşlara V-Mark sertifikasyon hizmetleri de verilmektedir.

Vegan Etiketi

Yakın zamanda yapılan uluslararası bir anket çalışmasında, tüketicilerin, özellikle de genç nüfusun giderek artan şekilde sertifikalara ve etiketlere bağlı alışveriş kararları verdiğini ortaya koymuştur.

Tüketicilerin yüzde 91’i, ürünün vegan olduğunu garanti eden ve bağımsız bir kuruluş tarafından etiketlenmiş ürünleri tercih etmektedir.

Vegan Testleri

Vegan Testleri - Gıdalar
Vegan Testleri - Temizlik Ürünleri
Vegan Testleri - Kozmetik Ürünleri
Vegan Testleri - Dekorasyon Ürünleri
Vegan Testleri - Tekstil Ürünleri
Vegan Testleri - Aksesuarlar
Vegan Testleri - Çevre Etkileri

V-MARK HAKKINDA

BELGELENDİRME

VEGAN ETİKETİ

VEGAN KRİTERLERİ

SERTİFİKA SÜRECİ

VEGAN TESTLERİ

VEGAN GIDA

VEGAN İLAÇ

VEGAN KOZMETİK

VEGAN SPOR

VEGAN TEKSTİL

VEGAN TEMİZLİK

Site içinde ara