EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
Vegan Testleri

Vegan Testleri - Dekorasyon Ürünleri

Vegan bir yaşam şekli sürdürmek zor olabilir, ancak aynı zamanda son derece ödüllendiricidir. Vegan denilince akla muhtemelen hemen beslenme şekli ve tüketilen gıdalar gelir. Ancak gerçekten vegan olmak için aynı ilkelerin evde de uygulanması gerekir. Bugün tüketicilere zulüm içermeyen ürünler, mobilyalar veya dekorasyon ürünleri sunulmaktadır.

Vegan Testleri - Dekorasyon Ürünleri

Vegan olarak kabul edilen herhangi bir şey, bir hayvan veya hayvan bazlı bir bileşen içermediği anlamına gelmektedir. Ancak bir ev ürünün gerçekten vegan olduğundan emin olmak için, aynı zamanda zulümsüz olarak etiketlenmiş olmalıdır. Bu ifade ürünlerin tüketicilere sunulmadan önce hayvanlar üzerinde hiçbir test uygulanmadığı anlamına gelmektedir. Bu bakımdan bir dekorasyon ürünü satın alınırken, hem içeriğinde hayvan bazlı bileşenler bulunmadığından emin olmak gerekir, hem de ürünün zulüm içermediğinden emin olmak gerekir. Bu iki kavramın kanıtı ürün üzerindeki V-Mark etiketidir. Gerçekleştirilen test ve değerlendirmeler sonrasında verilen V-Mark belgesi ve V-Mark etiketi kullanma izni, bunun kanıtıdır.

Bugün birçok insan, evlerini vegan dostu seçeneklerle donatmaktadır. Bu konuda veganları endişeye düşüren birçok malzeme bulunmaktadır. Örneğin ipek, yün ve deriden kesinlikle kaçınmak gerekmektedir. Bu malzemelerle mobilya üretme süreci özellikle acımasızdır ve bunların hiçbiri vegan evinde kullanılmamalıdır. Sentetikler yerine saf, organik pamuktan ve doğal boyalarla işlenmiş kumaşlardan yapılmış döşemeli mobilyalara bakılmalıdır. Suni deri mobilyalardan bile, kullanılan kimyasallar ve üretim süreçlerinden kaynaklanan çevresel zararlar yüzünden uzak durulmalıdır.

Geri kazanılmış ahşaptan yapılmış masalar, dolaplar ve raflar, ormansızlaşma sorununa katkıda bulunmayan, sürdürülebilir, yeniden tasarlanmış mobilyalar anlamına gelir. Bunları kullanmak veganlar için öncelikli tercihlerdir. Bambu, doğal kumaşlar veya masif ahşap gibi güvenli malzemelerden yapılmış mobilyalar da vegan tercihleri arasındadır.

Hayvansal ürünlere ve yan ürünlere ihtiyaç duymadan da evi dekore etmek çok güç değildir.

Kuruluşumuz bünyesinde vegan anlayışa uygun çok sayıda test ve analiz yapılmakta ve vegan sertifikasyon hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetler, yürürlükte olan yasal düzenlemelere ve yerli yabancı kuruluşlar tarafından geliştirilen standartlara uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda olmak üzere talep eden kişi ve kuruluşlara V-Mark sertifikasyon hizmetleri de verilmektedir.

Vegan Etiketi

Yakın zamanda yapılan uluslararası bir anket çalışmasında, tüketicilerin, özellikle de genç nüfusun giderek artan şekilde sertifikalara ve etiketlere bağlı alışveriş kararları verdiğini ortaya koymuştur.

Tüketicilerin yüzde 91’i, ürünün vegan olduğunu garanti eden ve bağımsız bir kuruluş tarafından etiketlenmiş ürünleri tercih etmektedir.

Vegan Testleri

Vegan Testleri - Gıdalar
Vegan Testleri - Temizlik Ürünleri
Vegan Testleri - Kozmetik Ürünleri
Vegan Testleri - Dekorasyon Ürünleri
Vegan Testleri - Tekstil Ürünleri
Vegan Testleri - Aksesuarlar
Vegan Testleri - Çevre Etkileri

V-MARK HAKKINDA

BELGELENDİRME

VEGAN ETİKETİ

VEGAN KRİTERLERİ

SERTİFİKA SÜRECİ

VEGAN TESTLERİ

VEGAN GIDA

VEGAN İLAÇ

VEGAN KOZMETİK

VEGAN SPOR

VEGAN TEKSTİL

VEGAN TEMİZLİK

Site içinde ara