EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
Vegan Testleri

Vegan Testleri - Aksesuarlar

Vegan deri, veganları gerçek deri kadar iyi bir ürün aldıklarına ikna etmek için yaratılan bir terimdir. Vegan deri kulağa hoş gelmektedir. Vegan deri, geleneksel deriye, etik, sürdürülebilir ve zulüm içermeyen bir alternatif olmaktadır. Suni deri veya deri alternatifi olarak da bilinen vegan deri, hayvan derisinden yapılmayan deri benzeri bir malzemedir. Bu deri çeşitli plastik ve bitkisel malzemelerden elde edilmektedir.

Vegan Testleri - Aksesuarlar

Giyeceklerde ve ayakkabılarda olduğu kadar çeşitli aksesuarlarda da suni deri ya da vegan deri kullanılmaktadır. Gerçek olanı taklit eden ve hayvansal yan ürünler içermeyen sentetik bir malzeme olan vegan deri, ilk bakışta veganlar için çekici bir alternatiftir. Sentetik bir malzeme olarak suni deri, gerçek deriden daha uzun bir üretim sürecinden geçer.

Hayvanlara zarar vermeyen suni bir deriyi tercih etmenin faydaları yadsınamaz, ancak suni derilerin sahip olduğu çevresel etkiler dikkate alınmalıdır. Çevre açısından bakıldığında, hem poliüretan hem de PVC iyi bir malzeme değildir. Bu bakımdan yine de gerçek deri kullanmak yerine suni deriden vazgeçmek, daha doğru bir hareket olacaktır.

Hayvanlara yapılan eziyetin farkına vardıkça daha çok insan zulüm içermeyen ürünlere yönelmekte, hatta bir kısmı vegan olmaktadır. İnsanların bu seçiminde aksesuarlar da önemli bir yer tutmaktadır. Elbise kemerleri, bileklikler, saat kayışları, cüzdanlar, çeşitli takılar, çantalar ve ayakkabılar hep vegan yaklaşımına göre seçilmektedir. Veganlar için bu malzemeler de hayvansal bileşen içermemeli ve hayvanlara eziyet edilmemiş olmalıdır.

Zulümsüz bir hayat yaşamaya çalışmak gerçekten çok güçtür. Piyasada, üretildiği tüm malzemeleri listelemeyen birçok ürün bulunmaktadır. Bunların arasında seçim yapmak veganları düşündürmektedir. Bu çeşitli aksesuarlar üzerinde görülecek bir V-Mark belgesi ve V-Mark etiketi, kısa yoldan tüketicilere çok şey ifade etmektedir.

Kuruluşumuz bünyesinde vegan anlayışa uygun çok sayıda test ve analiz yapılmakta ve vegan sertifikasyon hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetler, yürürlükte olan yasal düzenlemelere ve yerli yabancı kuruluşlar tarafından geliştirilen standartlara uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda olmak üzere talep eden kişi ve kuruluşlara V-Mark sertifikasyon hizmetleri de verilmektedir.

 

Vegan Etiketi

Yakın zamanda yapılan uluslararası bir anket çalışmasında, tüketicilerin, özellikle de genç nüfusun giderek artan şekilde sertifikalara ve etiketlere bağlı alışveriş kararları verdiğini ortaya koymuştur.

Tüketicilerin yüzde 91’i, ürünün vegan olduğunu garanti eden ve bağımsız bir kuruluş tarafından etiketlenmiş ürünleri tercih etmektedir.

Vegan Testleri

Vegan Testleri - Gıdalar
Vegan Testleri - Temizlik Ürünleri
Vegan Testleri - Kozmetik Ürünleri
Vegan Testleri - Dekorasyon Ürünleri
Vegan Testleri - Tekstil Ürünleri
Vegan Testleri - Aksesuarlar
Vegan Testleri - Çevre Etkileri

V-MARK HAKKINDA

BELGELENDİRME

VEGAN ETİKETİ

VEGAN KRİTERLERİ

SERTİFİKA SÜRECİ

VEGAN TESTLERİ

VEGAN GIDA

VEGAN İLAÇ

VEGAN KOZMETİK

VEGAN SPOR

VEGAN TEKSTİL

VEGAN TEMİZLİK

Site içinde ara