EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
Vegan Temizlik Sektörü

Doğa Dostu Temizlik Ürünleri

Temizlik ürünleri evlerde ve çalışma ortamlarında sağlıklı koşulları sürdürmek için gereklidir. Temizliğin belirgin estetik faydalarına ek olarak, tozun, alerjenlerin ve bulaşıcı ajanların uzaklaştırılması, sağlıklı bir iç ortam havasının korunması için çok önemlidir. Bununla birlikte, temizlik ürünlerinin çeşitli sağlık ve çevre sorunlarına yol açabileceği de bir gerçektir. Çünkü göz, cilt veya solunum tahrişi veya başka sağlık sorunları ile ilişkili kimyasal bileşikler içermektedir. Doğa dostu temizlik ürünleri kullanmak, temizlik ile birlikte gelen insan sağlığı ve çevre endişelerinin azaltılmasına yardımcı olmaktadır.

Doğa Dostu Temizlik Ürünleri

Eko etiketler, tüketicilerin daha sağlıklı ve daha çevreci ürünlere, hızlı ve kolay bir şekilde erişmesini sağlamak için iyi bir araçtır. Bununla birlikte, tüketicilerin bu etiketleri yorumlarken her zaman dikkatli olmaları gerekmektedir.

ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA), daha doğa dostu temizlik ürünlerinin tanımlanmasını kolaylaştırmak için, insan sağlığı ve çevre için daha güvenli bileşenler içeren ürünleri onaylayan bir programı yönetmektedir. Bir ürünün belgelendirilmesi için belli katı gereksinimler ve yüksek standartlar karşılanmak zorundadır.

Temizlik ürünü bileşenleri ile ilişkili endişeler veganlar için de söz konusudur. Veganlar konuya iki farklı açıdan yaklaşmaktadır. Birincisi kullanacakları temizlik ürünleri içeriğinde hiçbir şekilde hayvansal bir bileşen bulunmamalıdır. İkincisi ise yine bu ürünler, hayvanlar üzerinde hiçbir şekilde test edilmemiş olmalıdır. Kısaca her iki durumda da veganlar hayvan sağlığını korumaya, dolayısıyla doğaya saygılı olmaya odaklanmaktadır. Bu açıdan doğa dostu temizlik ürünleri kullanmak, her zaman ilkeleri olmuştur.

Gelişmiş laboratuvarlarda gerçekleştirilen vegan doğrulama programları ile, temizlik ürünlerinde herhangi bir hayvan veya yan ürünün kullanılıp kullanılmadığını belirlemek için malzemelerin test edilmesi yanı sıra malzemeler ve bileşenler değerlendirilmektedir. Bu programlar, malzeme üretimi, kimyasal yönetimi, risk değerlendirmesi ve testleri kapsayan bir yaklaşım sergiler.

Kuruluşumuz bünyesinde vegan anlayışa uygun çok sayıda test ve analiz yapılmakta ve vegan sertifikasyon hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetler, yürürlükte olan yasal düzenlemelere ve yerli yabancı kuruluşlar tarafından geliştirilen standartlara uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda olmak üzere talep eden kişi ve kuruluşlara V-Mark sertifikasyon hizmetleri de verilmektedir.

Vegan Etiketi

Yakın zamanda yapılan uluslararası bir anket çalışmasında, tüketicilerin, özellikle de genç nüfusun giderek artan şekilde sertifikalara ve etiketlere bağlı alışveriş kararları verdiğini ortaya koymuştur.

Tüketicilerin yüzde 91’i, ürünün vegan olduğunu garanti eden ve bağımsız bir kuruluş tarafından etiketlenmiş ürünleri tercih etmektedir.

Vegan Temizlik Sektörü

Temizlik Sektöründe Vegan Anlayışı
Vegan Temizlik Ürünleri Neden Önemli?
Vegan Temizlik Ürünleri Neler?
Cruelty-Free Temizlik Ürünleri Nedir?
Temizlik Ürünlerinin Vegan Olması Ne Anlam Taşıyor?
Temizlik Ürünleri İçeriğinde Hayvansal Kaynaklı Neler Var?
Temizlik Ürünleri İçin Hangi Testler Yapılıyor?
Doğa Dostu Temizlik Ürünleri
Bambu Tuvalet Kağıdı Neden Önemli?
Vegan Temizlik Ürünleri Sertifikası

V-MARK HAKKINDA

BELGELENDİRME

VEGAN ETİKETİ

VEGAN KRİTERLERİ

SERTİFİKA SÜRECİ

VEGAN TESTLERİ

VEGAN GIDA

VEGAN İLAÇ

VEGAN KOZMETİK

VEGAN SPOR

VEGAN TEKSTİL

VEGAN TEMİZLİK

Site içinde ara