EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
Sertifika Süreci

Vegan Sertifika Süreci - Temizlik Ürünleri

Günümüzde daha fazla üretici firma, çevre dostu ve hayvanlar üzerinde test edilmemiş vegan temizlik ürünlerine yönelmektedir. İşletmelerden alınan rakamlara göre, beslenmelerinden hayvansal ürünleri azaltan veya çıkaran tüketiciler, hayatlarının vegan seçeneklere geçebilecekleri diğer alanlarına odaklanmaktadır. Bu bakımdan birçok kişi, hayvanlar üzerinde test edilmemiş ev temizlik ürünleri aramaktadır. Bu yüzden bu tür ürünlerin satışlarında yüzde 80 oranında artış izlenmektedir.

Vegan Sertifika Süreci - Temizlik Ürünleri

İnsanlar sadece beslenme ile vücutlarına ne aldıklarının değil, aynı zamanda vücutlarının üzerinde ve çevresinde ne kullandıklarının da giderek daha fazla farkına varmaktadır. Bugün yaygın olarak kullanılan petrol bazlı yerine bitki bazlı bileşenlerden elde edilen daha yeşil temizlik ürünleri kullanmak, hem çevre hem de yerkürenin enerji kaynaklarını korumak bakımından önemli bir fark yaratmaktadır. Tüketiciler, günlük rutinlerinin gezegen üzerindeki etkilerinin daha fazla farkına varmakta ve daha fazla üretici firma piyasaya, hayvansal bileşenler içermeyen ürünler sunmaktadır. Artık hem vegan hem de vegan olmayan kişiler, kullandıkları ürünlerin hayvanlar üzerinde test edildiği düşüncesinden nefret etmektedir. Günümüzde hayvanlara eziyet içermeyen temizlik ürünlerinin satışı belirgin şekilde yükselmektedir. Hayvanlar üzerinde yapılan testler, hayvanları kullanmanın korkunç bir yoludur ve daha fazla insan zulüm içermeyen temizlik ürünleri kullanırsa, hayvanların laboratuvarlarda acı çekmeleri önlenmiş olacaktır.

Vegan sertifika süreci, başvuruların alınması, ön inceleme ve değerlendirmenin yapılması, gerekli testlerin uygulanması ve ortaya çıkacak uygunsuzlukların giderilmesi gibi farklı süreçler içermektedir ve bu süreçlerin sonuçlanmasına bağlı olarak belgelendirme işlemleri belli bir süre almaktadır. Çok karmaşık süreçlere sahip işlemelerde bu süreç daha uzun sürmektedir. Üretim faaliyetleri ve ürün içerik ve aşamaları, çeşitli görsel ve deneysel yöntemler ile denetlenmekte ve ilgili standartlara ve yasal düzenlemelere uygunluğu tespit edilen ürünlere V-Mark sertifikası verilmektedir.

Kuruluşumuz bünyesinde vegan anlayışa uygun çok sayıda test ve analiz yapılmakta ve vegan sertifikasyon hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetler, yürürlükte olan yasal düzenlemelere ve yerli yabancı kuruluşlar tarafından geliştirilen standartlara uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda olmak üzere talep eden kişi ve kuruluşlara V-Mark sertifikasyon hizmetleri de verilmektedir.

Vegan Etiketi

Yakın zamanda yapılan uluslararası bir anket çalışmasında, tüketicilerin, özellikle de genç nüfusun giderek artan şekilde sertifikalara ve etiketlere bağlı alışveriş kararları verdiğini ortaya koymuştur.

Tüketicilerin yüzde 91’i, ürünün vegan olduğunu garanti eden ve bağımsız bir kuruluş tarafından etiketlenmiş ürünleri tercih etmektedir.

Sertifika Süreci

Vegan Sertifika Süreci - Gıdalar
Vegan Sertifika Süreci - Temizlik Ürünleri
Vegan Sertifika Süreci - Kozmetik Ürünleri
Vegan Sertifika Süreci - Dekorasyon Ürünleri
Vegan Sertifika Süreci - Tekstil Ürünleri
Vegan Sertifika Süreci - Aksesuarlar
Vegan Sertifika Süreci - Çevre Etkileri

V-MARK HAKKINDA

BELGELENDİRME

VEGAN ETİKETİ

VEGAN KRİTERLERİ

SERTİFİKA SÜRECİ

VEGAN TESTLERİ

VEGAN GIDA

VEGAN İLAÇ

VEGAN KOZMETİK

VEGAN SPOR

VEGAN TEKSTİL

VEGAN TEMİZLİK

Site içinde ara