EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
Sertifika Süreci

Vegan Sertifika Süreci - Dekorasyon Ürünleri

Veganlar, ipek dekorasyon ürünlerinden olduğu gibi yün ve deri ürünlerden de kesinlikle kaçınmaktadır. Bu malzemelerden mobilya üretme süreci özellikle acımasızdır ve bunların hiçbiri bir vegan evinde ya da ofisinde kullanılmamaktadır. Sentetik ürünlerden kaçınan veganlar, bunun yerine saf, organik pamuktan ve doğal boyalarla işlenmiş kumaşlardan üretilen döşemeli mobilyalar kullanmaktadır. Suni deri mobilyalar bile, kullanılan kimyasallar ve üretim sürecinden kaynaklanan çevresel zararlar nedeniyle veganlar tarafından tercih edilmemektedir.

Vegan Sertifika Süreci - Dekorasyon Ürünleri

Geri kazanılmış ahşaptan yapılmış masalar, dolaplar ve raflar, ormansızlaşma sorununa katkıda bulunmayan sürdürülebilir ve yeniden tasarlanmış mobilyalardır. Keza bambu, doğal kumaşlar veya masif ahşap gibi güvenli malzemelerden yapılmış mobilyalar daha fazla kullanılmaktadır.

Zulüm içermeyen mobilya seçmenin sayısız faydaları bulunmaktadır. Örneğin evde veya ofiste vegan mobilya kullanmak, toksik kimyasallarla işlenmiş ürünlerden çok daha sağlıklıdır. Bu kimyasallar cilde nüfuz edebilir ve kan dolaşımına girebilir. Ayrıca solunduğu takdirde akciğerlere zarar verebilir. Deri mobilyalar toz veya böcekleri daha fazla çeker, oysa vegan mobilyaların temizlenmesi daha kolaydır.

Çoğu vegan mobilya ve dekorasyon ürünü hipoalerjeniktir. Hayvan kürkü ve tüyleri, alerjilerin alevlenmesinde başlıca nedendir. Alerjileri kontrol altında tutmak için kuştüyüne alternatif malzemelerden yapılmış yatak ve yastıklar tercih edilmektedir.

Veganlar, zulüm içermeyen ürünler kullanırken, çevre hakkında kendilerini daha iyi hissetmektedir. Vegan bir beslenme şekli vegan yaşam tarzının temel taşı olsa da, çok yönlü ve değer odaklı bir yaşam sürmek için, kullanılan mobilya ve dekorasyon ürünlerinde de seçici davranmak çok önemlidir.

Vegan sertifikasyon süreci, ürünlerin ve bileşenlerin ayrıntılı bir listesini ve üretim tesisi, üretim süreci, temizleme protokolleri ve herhangi bir ekipmanı veya üretim hattını başkalarıyla paylaşıp paylaşmadığı bilgilerini sunarak başlar. Üretim sürecinin karmaşıklığına bağlı olarak, tesisin fiziksel denetimini gerçekleştirmek üzere bir denetçi atanır.

Kuruluşumuz bünyesinde vegan anlayışa uygun çok sayıda test ve analiz yapılmakta ve vegan sertifikasyon hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetler, yürürlükte olan yasal düzenlemelere ve yerli yabancı kuruluşlar tarafından geliştirilen standartlara uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda olmak üzere talep eden kişi ve kuruluşlara V-Mark sertifikasyon hizmetleri de verilmektedir.

Vegan Etiketi

Yakın zamanda yapılan uluslararası bir anket çalışmasında, tüketicilerin, özellikle de genç nüfusun giderek artan şekilde sertifikalara ve etiketlere bağlı alışveriş kararları verdiğini ortaya koymuştur.

Tüketicilerin yüzde 91’i, ürünün vegan olduğunu garanti eden ve bağımsız bir kuruluş tarafından etiketlenmiş ürünleri tercih etmektedir.

Sertifika Süreci

Vegan Sertifika Süreci - Gıdalar
Vegan Sertifika Süreci - Temizlik Ürünleri
Vegan Sertifika Süreci - Kozmetik Ürünleri
Vegan Sertifika Süreci - Dekorasyon Ürünleri
Vegan Sertifika Süreci - Tekstil Ürünleri
Vegan Sertifika Süreci - Aksesuarlar
Vegan Sertifika Süreci - Çevre Etkileri

V-MARK HAKKINDA

BELGELENDİRME

VEGAN ETİKETİ

VEGAN KRİTERLERİ

SERTİFİKA SÜRECİ

VEGAN TESTLERİ

VEGAN GIDA

VEGAN İLAÇ

VEGAN KOZMETİK

VEGAN SPOR

VEGAN TEKSTİL

VEGAN TEMİZLİK

Site içinde ara