EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
Sertifika Süreci

Vegan Sertifika Süreci - Aksesuarlar

Artık günümüzde, şık bir vegan el çantası, zulüm içermeyen suni deri ayakkabılar veya etik ve şık dış giyim, elbise ve takı arayışında, aralarından seçim yapılabilecek çok sayıda hayvan dostu seçenek bulunmaktadır. Bitki esaslı beslenme tarzına ilave olarak, gerçekten şefkatli bir yaşam şekli sürmek, veganların moda seçimlerine uzanıyor. Neyse ki etik, sürdürülebilir, hayvansız giysiler ve aksesuarlar satın almak ve kullanmak hiç olmadığı kadar kolaydır. Güzel görünmek için hayvanların acı çekmesine artık gerek yoktur. Bugün vegan tasarımcıların, mağazaların, markaların ve ürünlerin sayısı, dikkat çekecek kadar artmaktadır.

Vegan Sertifika Süreci - Aksesuarlar

Vegan giysiler, ayakkabılar ve aksesuarlar artık moda dünyasında oldukça sıcak bir konudur. Tekstil sektörü ve aksesuar dünyası da sonunda, hayvan istismarının ve hayvanlara eziyet etmenin modada yeri olmadığını anlamıştır. Nelerden kaçınılması gerektiği bilindikten sonra vegan giyinmek basittir. Gıda ürünlerinde olduğu gibi vegan dostu aksesuarları da belirlemenin ilk adımı etiketi okumaktır.

Vegan dostu moda ile ilgili en güzel şey, genelde hayvan kaynaklı benzerlerine göre çok daha ekonomik olmasıdır. Bu nedenle bir ürün şaşırtıcı derecede pahalıysa hayvansal içerikli olma ihtimali yüksektir.

Günümüzde tarım sektöründeki ayak izini iyileştirmek için ürün yelpazesinde hayvanlar malzemelerin kullanımı azaltılmaktadır. Vegan aksesuar alternatiflerine geçiş yapan birçok üretici firma bulunmaktadır. Her şeyden önce, moda sektöründe vegan malzemeleri kullanmanın daha iyi bir alternatif olmasının temel nedeni, hayvan hakları ve refahıdır. Buna yönelik yasal düzenlemeler, hayvanları zulümden korumak için çıkarılmıştır. Bu şekilde hayvanlar üzerinde test yapılması ve hayvansal malzemelerinin kullanılmasının tamamen ortadan kaldırılması hedeflenmiştir. Bugün İngiltere, yürürlükte olan en katı hayvan testi düzenlemelerine sahiptir. Ayrıca sosyal medyanın kullanımı ile birlikte, giderek daha fazla sayıda aktivist, dünya çapında hayvan zulmünü ortadan kaldırmaya çalışmaktadır.

Kuruluşumuz bünyesinde vegan anlayışa uygun çok sayıda test ve analiz yapılmakta ve vegan sertifikasyon hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetler, yürürlükte olan yasal düzenlemelere ve yerli yabancı kuruluşlar tarafından geliştirilen standartlara uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda olmak üzere talep eden kişi ve kuruluşlara V-Mark sertifikasyon hizmetleri de verilmektedir.

Vegan Etiketi

Yakın zamanda yapılan uluslararası bir anket çalışmasında, tüketicilerin, özellikle de genç nüfusun giderek artan şekilde sertifikalara ve etiketlere bağlı alışveriş kararları verdiğini ortaya koymuştur.

Tüketicilerin yüzde 91’i, ürünün vegan olduğunu garanti eden ve bağımsız bir kuruluş tarafından etiketlenmiş ürünleri tercih etmektedir.

Sertifika Süreci

Vegan Sertifika Süreci - Gıdalar
Vegan Sertifika Süreci - Temizlik Ürünleri
Vegan Sertifika Süreci - Kozmetik Ürünleri
Vegan Sertifika Süreci - Dekorasyon Ürünleri
Vegan Sertifika Süreci - Tekstil Ürünleri
Vegan Sertifika Süreci - Aksesuarlar
Vegan Sertifika Süreci - Çevre Etkileri

V-MARK HAKKINDA

BELGELENDİRME

VEGAN ETİKETİ

VEGAN KRİTERLERİ

SERTİFİKA SÜRECİ

VEGAN TESTLERİ

VEGAN GIDA

VEGAN İLAÇ

VEGAN KOZMETİK

VEGAN SPOR

VEGAN TEKSTİL

VEGAN TEMİZLİK

Site içinde ara