EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
Vegan Kozmetik Sektörü

Doğa Dostu Kozmetikler

Hayvanlar üzerinde yapılan testler, güzellik endüstrisinin çirkin yanıdır. Bilinçli tüketiciler, vegan olmasalar da kozmetik ürünlerinin hayvanlar üzerinde test edilmesine ve bu ürünlerde hayvansal bileşenler kullanılmasına karşıdır. Büyük bir çoğunluk artık, bu tür ürünler kullanmıyor ve doğal malzemeleri kullanmayı tercih ediyor.

Doğa Dostu Kozmetikler

Bu kişilerin bir kısmı tamamen vegandır ya da en azından vegan dostudur. Bu nedenle hayvansal içeriklerden kaçınmaktadır. Oysa bir alternatif olarak içerikleri tamamen bitkisel kaynaklara dayanan ve aralarından seçim yapılabilecek çok sayıda güzel seçenek bulunmaktadır.

Bir kısım kozmetik firması, dünyanın en saf organik ve tamamen doğal kozmetik, güzellik ürünleri ve cilt bakım serisini yaratmayı amaçlamaktadır. Vegan kozmetikleri, cilde maksimum fayda sağlamak için yüksek performanslı antioksidanlar, doğal olarak oluşan vitaminler ve uçucu yağlar ile formüle edilmiştir. Ayrıca, ürünlerinin hiçbiri ve hatta tek tek bileşenleri hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

Bir kısım kozmetik firması, tamamen doğal kozmetik ürünleri, doğal güzelliği artıran organik, botanik ve doğadan gelen malzemelerle oluşturmaktadır. Bu firmaların kalite ve saflığa muazzam bir bağlılığı vardır ve asla hayvanlar üzerinde test yapmamakta ve ürünleri parabenler, sülfatlar ve diğer toksik kimyasallar içermemektedir.

Bir kısım kozmetik firması da, cilde özen göstermenin, sağlığa veya yerküreye özen gösterilmesini engellememesi gerektiğine inanmaktadır. İnsan sağlığını veya çevrenin sağlığını tehlikeye atmayan klinik olarak onaylanmış sonuçlar sunmak için en iyi sertifikalı organik ve doğal bileşenlerden yararlanmaktadır.

Bu kozmetik firmaları, daha bilinçli bir güzellik endüstrisine destek olmak için, doğal, toksik olmayan ve vegan güzellik ürünlerini keşfetmeye yardımcı olmaktadır. Ürünlerinin çoğu, vegandır, zulüm içermez ve parabenler, ftalatlar, bisphenol-A (BPA) ve daha birçok zararlı sentetik bileşenler içermemektedir. Bugün piyasalarda yenilikçi, vegan birçok kozmetik ürün tüketicileri beklemektedir.

Kuruluşumuz bünyesinde vegan anlayışa uygun çok sayıda test ve analiz yapılmakta ve vegan sertifikasyon hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetler, yürürlükte olan yasal düzenlemelere ve yerli yabancı kuruluşlar tarafından geliştirilen standartlara uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda olmak üzere talep eden kişi ve kuruluşlara V-Mark sertifikasyon hizmetleri de verilmektedir.

Vegan Etiketi

Yakın zamanda yapılan uluslararası bir anket çalışmasında, tüketicilerin, özellikle de genç nüfusun giderek artan şekilde sertifikalara ve etiketlere bağlı alışveriş kararları verdiğini ortaya koymuştur.

Tüketicilerin yüzde 91’i, ürünün vegan olduğunu garanti eden ve bağımsız bir kuruluş tarafından etiketlenmiş ürünleri tercih etmektedir.

Vegan Kozmetik Sektörü

Kozmetik Sektöründe Vegan Anlayışı
Vegan Kozmetik Ürünler Neden Önemli?
Vegan Kozmetik Ürünler Neler?
Cruelty-Free Kozmetik Nedir?
Kozmetik Ürünlerin Vegan Olması Ne Anlam Taşıyor?
Kozmetik Ürünlerin İçeriğinde Hayvansal Kaynaklı Neler Var?
Kozmetik Ürünleri İçin Hangi Testler Yapılıyor?
Doğa Dostu Kozmetikler
Vegan Kozmetik Sertifikası
Vegan Kişisel Bakım Ürünleri Sertifikası

V-MARK HAKKINDA

BELGELENDİRME

VEGAN ETİKETİ

VEGAN KRİTERLERİ

SERTİFİKA SÜRECİ

VEGAN TESTLERİ

VEGAN GIDA

VEGAN İLAÇ

VEGAN KOZMETİK

VEGAN SPOR

VEGAN TEKSTİL

VEGAN TEMİZLİK

Site içinde ara