EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
Vegan İlaç Sektörü

Vegan Vitaminler Faydalı mı?

İyi seçilmiş takviyeler, besin eksikliklerini önlemek ve sağlığı korumak için birer fırsattır. Hem veganlar hem de vejetaryenler besin eksikliklerine karşı tetikte olmak zorundadır. Veganlar için iyi planlanmış bir beslenme şekli, en yaygın tehlikelerden kaçınmak için faydalıdır. Bu, bol miktarda sebze, kepekli tahıllar, fasulye ve meyve ve ayrıca her gün az miktarda kabuklu yemiş veya tohum anlamına gelir. Ancak tüm bunlara dikkat edilse bile, bazı veganlar, özellikle B12, D vitamini, kalsiyum, iyot, protein ve çinko gibi birkaç temel besin maddesinde yetersiz kalacaktır.

Vegan Vitaminler Faydalı mı?

Önemli miktarlarda B12 vitamini güvenilir bir şekilde içeren vegan gıdalar, laboratuarda kültürlenmiş ve B12 vitamini ile güçlendirilmiş olanlardır. İnsanların B12 vitaminini emme yetenekleri büyük ölçüde farklıdır, bu yüzden vücutta düşük veya eksik olması mümkündür.

Kalsiyum açısından veganlar için güzel haber şudur: çoğu soya veya badem sütü, inek sütünden daha fazla kalsiyum içerir. Bu ürünleri günlük olarak içmek ve bileşenleri arasında kalsiyum sülfatı bulunan tofu yemek, kalsiyum alımı için yeterli olmaktadır.

Birer protein deposu olan et ve yumurta diyetten çıkarılırsa, bunu protein açısından zengin gıdalar ile tamamlamak gerekir. Yetişkinler günlük olarak vücut ağırlığının kilogramı başına yaklaşık bir gram protein tüketmelidir. Bu proteinin çoğu fasulye, kabuklu yemişler, tohumlar ve kinoa gibi gıdalardan alınmalıdır. Sindirimi en zor vegan gıdalar, protein açısından en zengin olanlardır. Bu nedenle vegan protein tozu güzel bir alternatiftir.

D vitamini vücuda genellikle üç kaynaktan alınmaktadır: cildi doğrudan güneş ışığına maruz bırakarak, vegan veya inek sütü içerek ve takviyeler yoluyla. Hem veganlar hem de vejetaryenlerin çoğu, D vitamini takviyelerinden yararlanmaktadır.

Veganlar için takviye olarak bu ve benzer vitaminler pazarlanmaktadır ve vücuttaki vitamin eksikliğini gidermek için mükemmel seçeneklerdir.

Kuruluşumuz bünyesinde vegan anlayışa uygun çok sayıda test ve analiz yapılmakta ve vegan sertifikasyon hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetler, yürürlükte olan yasal düzenlemelere ve yerli yabancı kuruluşlar tarafından geliştirilen standartlara uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda olmak üzere talep eden kişi ve kuruluşlara V-Mark sertifikasyon hizmetleri de verilmektedir.

Vegan Etiketi

Yakın zamanda yapılan uluslararası bir anket çalışmasında, tüketicilerin, özellikle de genç nüfusun giderek artan şekilde sertifikalara ve etiketlere bağlı alışveriş kararları verdiğini ortaya koymuştur.

Tüketicilerin yüzde 91’i, ürünün vegan olduğunu garanti eden ve bağımsız bir kuruluş tarafından etiketlenmiş ürünleri tercih etmektedir.

Vegan İlaç Sektörü

İlaç Sektöründe Vegan Anlayışı
Vegan İlaçlar Neden Önemli?
Vegan İlaçlar Neler?
Cruelty-Free İlaç Ürünü Nedir?
İlaçların Vegan Olması Ne Anlam Taşıyor?
İlaçların İçeriğinde Hayvansal Kaynaklı Neler Var?
İlaçlar İçin Hangi Testler Yapılıyor?
Doğa Dostu İlaçlar
Veganlar Nasıl B12 Vitamini Alır?
Vegan Vitaminler Faydalı mı?

V-MARK HAKKINDA

BELGELENDİRME

VEGAN ETİKETİ

VEGAN KRİTERLERİ

SERTİFİKA SÜRECİ

VEGAN TESTLERİ

VEGAN GIDA

VEGAN İLAÇ

VEGAN KOZMETİK

VEGAN SPOR

VEGAN TEKSTİL

VEGAN TEMİZLİK

Site içinde ara