EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
Vegan Belgelendirme

V-Mark Sertifikasyonu Neden Önemli?

Vegan anlayışı giderek yükselişte. İnsanlar sonunda bugünkü beslenme şekillerinin yerküreye zarar verdiğini anladılar. Artık giderek artan sayıda insan vegan besleniyor. İnsanların bugüne kadar yeterince et tükettiği ve artık bitki bazlı beslenmenin yararlarının farkına vardığı görülüyor. Daha çok insan vegan olmaya karar verdiği için, hayvan yetiştiriciliği veya et sektörünün etik sorunları konusunda artık daha fazla endişelenmeye gerek yok.

V-Mark Sertifikasyonu Neden Önemli?

Son zamanlarda gıda paketleri üzerinde yer alan çeşitli vejetaryen ve vegan semboller çoğalmaktadır. Tüketiciler bir gıda ürünü alırken artık etiketleri daha fazla takip etmektedir. Vegan olmak ciddi bir yaşam tarzı seçimidir ve bu yüzden alışveriş sepetine ne konulduğunu dikkatlice incelemek önemlidir.

Gıda etiketleri, vegan ürünler konusunda önemli veriler sunmaktadır. Gıda etiketlerine yer alan açıklamalar, alışveriş sırasında güvenilir bilgiler sunması gerçeğine dayanmaktadır. Uluslararası alanda tanınan bir etiket olan V-Mark sertifikasyonu, bir ürünün örneğin bal, albümin veya jelatin gibi hayvansal kökenli maddeler içermediğini bize söylemektedir. Bu etiket, şeffaflığı ve açıklığı teşvik etmektir. Alışveriş yapan kişilerin, raftan ne aldığını bilmeleri önemli bir haktır.

Bu arada V-Mark etiketinin, doğal, organik veya sürdürülebilir içeriklerle hiçbir ortak yanı bulunmamaktadır. Bu konu tamamen farklı alandır. Vegan sertifikaları tamamen hayvansal ürünler ile ilgilidir. Veganlar, sadece doğal, organik veya sürdürülebilir ifadeleri taşıyan etiketlerden uzak durmaktadır. Onlar için önemli nokta, tüketilen gıda maddesinin bir et ürünü olmaması ya da hayvansal bir malzeme içermemesidir.

Bugün raflarda vegan tanımına uygun çok sayıda ürün bulunmaktadır. V-Mark sertifikası iki çok önemli işleve hizmet etmektedir: etik ve pazarlama. Veganlık hayvan hakları ve refahı ile bağlantılıdır. Bu nedenle vegan seçenekler sunan gıda firmaları gerçekten fark yaratmaktadır. Vegan sertifikası almak için ürünün birçok testlerden geçilmesi gerekmektedir. Ancak bu sertifika periyodik denetime tabidir.

Kuruluşumuz bünyesinde vegan anlayışa uygun çok sayıda test ve analiz yapılmakta ve vegan sertifikasyon hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetler, yürürlükte olan yasal düzenlemelere ve yerli yabancı kuruluşlar tarafından geliştirilen standartlara uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda olmak üzere talep eden kişi ve kuruluşlara V-Mark sertifikasyon hizmetleri de verilmektedir.

Vegan Etiketi

Yakın zamanda yapılan uluslararası bir anket çalışmasında, tüketicilerin, özellikle de genç nüfusun giderek artan şekilde sertifikalara ve etiketlere bağlı alışveriş kararları verdiğini ortaya koymuştur.

Tüketicilerin yüzde 91’i, ürünün vegan olduğunu garanti eden ve bağımsız bir kuruluş tarafından etiketlenmiş ürünleri tercih etmektedir.

Vegan Belgelendirme

V-Mark Sertifikasyonu Nedir?
V-Mark Sertifikasyonunun Hedefleri Nedir?
V-Mark Sertifikasyonu Neden Önemli?
V-Mark Denetimi
V-Mark Sertifikası Nasıl Alınır?
V-Mark Sertifikası Başvurusu Nasıl Yapılır?
V-Mark Sertifikasını Kimler Alabilir?
V-Mark Sertifikasının Faydaları Nedir?
V-Mark Belgesi Standartları Neler?
V-Mark Belgesi - Hayvanları Korumak İçin
V-Mark Belgesi - Çevreyi Korumak İçin
V-Mark Belgesi - İnsan Sağlığı İçin
V-Mark Belgesi - Açlıkla Mücadele İçin
V-Mark Belgesi Gerekli mi?
V-Mark Belgesi Neden Önemli?
Vegan Mobilya Sertifikası
Vegan Oyuncak Sertifikası
Vegan Sağlık Ürünleri Sertifikası
Vegan Bebek Ürünleri Sertifikası
Vegan Yatak ve Yastık Sertifikası
Vegan Bahçecilik Ürünleri Sertifikası
Vegan Aksesuar Sertifikası
Vegan Seyahat Ürünleri Sertifikası
Vegan Elektronik Ürünler Sertifikası
Vegan Ofis Malzemeleri Sertifikası
Vegan Dekorasyon Ürünleri Sertifikası
Vegan Sertifikası

V-MARK HAKKINDA

BELGELENDİRME

VEGAN ETİKETİ

VEGAN KRİTERLERİ

SERTİFİKA SÜRECİ

VEGAN TESTLERİ

VEGAN GIDA

VEGAN İLAÇ

VEGAN KOZMETİK

VEGAN SPOR

VEGAN TEKSTİL

VEGAN TEMİZLİK

Site içinde ara