EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
Vegan Belgelendirme

V-Mark Sertifikasının Faydaları Nedir?

Bazı büyük şirketler kendi vegan etiketlerini kullanmaktadır. Ancak böyle bir etiket, tüketicinin aradığı güvenilirlik ve şeffaflıktan yoksundur ve daha fazla tartışmaya açıktır. Gerçek şu ki, üçüncü taraf vegan etiketleme kuruluşlarına olan tüketici güveni çok daha fazladır. Tüketiciler, satın aldıkları ürünlerin tam şeffaflık ruhuyla hareket ettiğini, vegan iddialarını kanıtladığını ve vegan ürün ambalajlarındaki vegan etiketlerinden sorumlu tutulduklarını bilmek ister. Bu dikkate alınacak olursa, dünya çapında yaygın olarak tanınan ve bilinen bir vegan etiketine sahip üçüncü taraf vegan sertifikasının, finansal ve pazarlama avantajı oldukça yüksektir.

V-Mark Sertifikasının Faydaları Nedir?

Vegan etiketleme, tüketicilerin satın alma kararlarını etkileyen en önemli faktörlerden biridir ve bu yüzden işletmeler buna dayanarak kazançlarını arttırmaktadır. Ürün ambalajı üzerindeki güvenilir bir vegan etiketi, tüketici güvenini aşılar ve üretici firmalar kazanır.

Tüketicinin sadakatini ve güvenini kazanmak için tedarikçi ve üretici firmaları sözlerine karşı sorumlu tutmak açısından, süreçlerini ve malzemelerini üçüncü taraf bir kuruluşa onaylatmanın hiçbir dezavantajı yoktur.

Bu gerçeklerden hareketle V-Mark sertifikasının başlıca faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Tüketici güveni demek satışların artması demektir. Özgünlük, doğruluk, şeffaflık ve bilgilendirmeye yönelik tüketici talepleri doğru karşılanırsa, bundan firma kazançlı çıkacaktır.
  • Tüketici güveni demek karların artması demektir. Veganlar ve vejetaryenler güvenle alışveriş yapmak ve tüketmek ister. V-Mark etiketi tüketiciye, ürünleri satın almak ve tadını çıkarmak için ihtiyaç duydukları rahatlığı sağlar. Tüketiciler etikete güvenmek ister.
  • Satın almaların yarısından fazlası etikete dayanmaktadır. Artık veganlar etikete bakarak hızlıca alışverişini tamamlamak istemektedir. Tüketiciler etiketi görmek ve satın alırken güvenli olduğunu bilmek istemektedir. Vegan hareketi artık ana akım haline gelmiştir ve tüketiciler V-Mark seçeneklerini aramaktadır. Satın alırken tahminde bulunmak ve zamanını harcamak istememektedir. V-Mark etiketi her zaman güvenli bir gıdanın kanıtı olmaktadır.

Kuruluşumuz bünyesinde vegan anlayışa uygun çok sayıda test ve analiz yapılmakta ve vegan sertifikasyon hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetler, yürürlükte olan yasal düzenlemelere ve yerli yabancı kuruluşlar tarafından geliştirilen standartlara uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda olmak üzere talep eden kişi ve kuruluşlara V-Mark sertifikasyon hizmetleri de verilmektedir.

Vegan Etiketi

Yakın zamanda yapılan uluslararası bir anket çalışmasında, tüketicilerin, özellikle de genç nüfusun giderek artan şekilde sertifikalara ve etiketlere bağlı alışveriş kararları verdiğini ortaya koymuştur.

Tüketicilerin yüzde 91’i, ürünün vegan olduğunu garanti eden ve bağımsız bir kuruluş tarafından etiketlenmiş ürünleri tercih etmektedir.

Vegan Belgelendirme

V-Mark Sertifikasyonu Nedir?
V-Mark Sertifikasyonunun Hedefleri Nedir?
V-Mark Sertifikasyonu Neden Önemli?
V-Mark Denetimi
V-Mark Sertifikası Nasıl Alınır?
V-Mark Sertifikası Başvurusu Nasıl Yapılır?
V-Mark Sertifikasını Kimler Alabilir?
V-Mark Sertifikasının Faydaları Nedir?
V-Mark Belgesi Standartları Neler?
V-Mark Belgesi - Hayvanları Korumak İçin
V-Mark Belgesi - Çevreyi Korumak İçin
V-Mark Belgesi - İnsan Sağlığı İçin
V-Mark Belgesi - Açlıkla Mücadele İçin
V-Mark Belgesi Gerekli mi?
V-Mark Belgesi Neden Önemli?
Vegan Mobilya Sertifikası
Vegan Oyuncak Sertifikası
Vegan Sağlık Ürünleri Sertifikası
Vegan Bebek Ürünleri Sertifikası
Vegan Yatak ve Yastık Sertifikası
Vegan Bahçecilik Ürünleri Sertifikası
Vegan Aksesuar Sertifikası
Vegan Seyahat Ürünleri Sertifikası
Vegan Elektronik Ürünler Sertifikası
Vegan Ofis Malzemeleri Sertifikası
Vegan Dekorasyon Ürünleri Sertifikası
Vegan Sertifikası

V-MARK HAKKINDA

BELGELENDİRME

VEGAN ETİKETİ

VEGAN KRİTERLERİ

SERTİFİKA SÜRECİ

VEGAN TESTLERİ

VEGAN GIDA

VEGAN İLAÇ

VEGAN KOZMETİK

VEGAN SPOR

VEGAN TEKSTİL

VEGAN TEMİZLİK

Site içinde ara