EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
Vegan Belgelendirme

V-Mark Sertifikası Nasıl Alınır?

V-Mark sertifikalı olan ve üzerinde V-Mark etiketi taşıyan ürünlerin, hiçbir hayvansal içerik veya hayvansal yan ürün içermediği, üretimde hiçbir hayvansal içerik veya yan ürün kullanılmadığı ve hayvanlar üzerinde test edilmediği garanti edilen ürünlerdir.

V-Mark Sertifikası Nasıl Alınır?

Kuruluşumuz tarafından gerçekleştirilen V-Mark sertifikasyon programı çerçevesinde, hayvan yemi denemeleri, beslenme çalışmaları veya hayvanların kötü muamele görmediği, yaralanmadığı veya öldürülmediği klinik deneyler dahil hiçbir tür hayvan testi kabul edilmemektedir. Kültür besiyeri, hayvansal kökenli olmamalıdır ve bu durum belgelenmiş olmalıdır. Süt ürünlerine izin verilmemektedir. Hiçbir hayvan genine izin verilmemekte, ancak hayvansal olmayan GDO’lara izin verilmektedir.

Genel olarak akredite kuruluşlar, başvuru taleplerini, tam ürün listesi ve içerikleri ile birlikte talep etmektedir. Başvuru alındığı zaman bir gizlilik sözleşmesi imzalanır. Daha sonra başvuru incelenmekte ve herhangi bir sorgu veya ilave bilgi veya belge isteniyorsa, başvuru sahibine bildirilmektedir.

Ürün ve tüm belgeler, öncelikle, gerekli durumlarda tedarikçi ve üretici firmalar ile temasa geçilerek gözden geçirilmektedir. Bu süreç, incelenen ürün ve içerik sayısına bağlı olarak zaman almaktadır.

Ürün ve gerekli belgeler kapsamlı bir şekilde incelendikten sonra, ya başvuru reddedilir, ya da bir yıllık bir süre boyunca geçerli V-Mark belgesi düzenlenerek, ürün üzerinde V-Mark işaretinin kullanılmasına izin verilir. Bir yıllık süre içinde yeni ürünler, herhangi bir zamanda herhangi bir ek ücret ödemeden inceleme için gönderilebilir.

V-Mark etiketi hiçbir şekilde değiştirilemez ve bu etiket bir firmayı temsil etmek için kullanılamaz, sadece bireysel ürünleri temsil eder.

Bir yıllık sürenin ardından, firma ve onaylanmış ürün listesi yeniden gözden geçirilir ve sözleşme güncellenerek bir yıllık bir süre daha V-Mark belgesi ve etiketinin kullanılmasına izin verilir.

V-Mark beslgesi ve etiketini kullanan firma kapanıyorsa, adresini veya web sitesi adresini değiştiriyorsa veya firma al değiştiriyorsa, bu durumdan kuruluşumuz derhal haberdar edilmelidir.

Kuruluşumuz bünyesinde vegan anlayışa uygun çok sayıda test ve analiz yapılmakta ve vegan sertifikasyon hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetler, yürürlükte olan yasal düzenlemelere ve yerli yabancı kuruluşlar tarafından geliştirilen standartlara uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda olmak üzere talep eden kişi ve kuruluşlara V-Mark sertifikasyon hizmetleri de verilmektedir.

Vegan Etiketi

Yakın zamanda yapılan uluslararası bir anket çalışmasında, tüketicilerin, özellikle de genç nüfusun giderek artan şekilde sertifikalara ve etiketlere bağlı alışveriş kararları verdiğini ortaya koymuştur.

Tüketicilerin yüzde 91’i, ürünün vegan olduğunu garanti eden ve bağımsız bir kuruluş tarafından etiketlenmiş ürünleri tercih etmektedir.

Vegan Belgelendirme

V-Mark Sertifikasyonu Nedir?
V-Mark Sertifikasyonunun Hedefleri Nedir?
V-Mark Sertifikasyonu Neden Önemli?
V-Mark Denetimi
V-Mark Sertifikası Nasıl Alınır?
V-Mark Sertifikası Başvurusu Nasıl Yapılır?
V-Mark Sertifikasını Kimler Alabilir?
V-Mark Sertifikasının Faydaları Nedir?
V-Mark Belgesi Standartları Neler?
V-Mark Belgesi - Hayvanları Korumak İçin
V-Mark Belgesi - Çevreyi Korumak İçin
V-Mark Belgesi - İnsan Sağlığı İçin
V-Mark Belgesi - Açlıkla Mücadele İçin
V-Mark Belgesi Gerekli mi?
V-Mark Belgesi Neden Önemli?
Vegan Mobilya Sertifikası
Vegan Oyuncak Sertifikası
Vegan Sağlık Ürünleri Sertifikası
Vegan Bebek Ürünleri Sertifikası
Vegan Yatak ve Yastık Sertifikası
Vegan Bahçecilik Ürünleri Sertifikası
Vegan Aksesuar Sertifikası
Vegan Seyahat Ürünleri Sertifikası
Vegan Elektronik Ürünler Sertifikası
Vegan Ofis Malzemeleri Sertifikası
Vegan Dekorasyon Ürünleri Sertifikası
Vegan Sertifikası

V-MARK HAKKINDA

BELGELENDİRME

VEGAN ETİKETİ

VEGAN KRİTERLERİ

SERTİFİKA SÜRECİ

VEGAN TESTLERİ

VEGAN GIDA

VEGAN İLAÇ

VEGAN KOZMETİK

VEGAN SPOR

VEGAN TEKSTİL

VEGAN TEMİZLİK

Site içinde ara