EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
Vegan Belgelendirme

V-Mark Sertifikası Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bir ürünün vegan sertifikası için onaylanabilmesi için içinde et, balık, kümes hayvanları, hayvansal yan ürünler, yumurta, süt veya süt ürünleri veya bal bulunmamalıdır. V-Mark standartlarının uygulanması bakımından örneğin ipek veya boyalar veya kemik kömürü ile filtrelenmiş şeker veya herhangi bir hayvansal ürün veya yan ürün ile kullanılmamış olması gerekmektedir.

V-Mark Sertifikası Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ürünler deri, kürk, ipek, tüy, kuş tüyü, kemik, boynuz, deniz kabuğu, yün, kaşmir, angora, hayvan derisi, süet veya tiftik içermemelidir veya bunlardan üretilmiş olmamalıdır.

Tatlandırıcılar süzülemez veya kemik kömürü ile işlenemez.

Bira, şarap, akçaağaç şurubu ve meyve suları gibi sıvılar süzülemez, köpürtülemez veya hayvansal ürünlerle berraklaştırılamaz.

Ürünler, çevresel güvenlik, yem veya beslenme denemeleri, toksisite testleri veya hayvan testlerini içerecek herhangi bir araştırma türü için tedarikçi, üretici veya bağımsız bir taraf tarafından bileşenler veya bitmiş ürünler üzerinde hayvansal testler yapılmamış olmalıdır.

Ürünler, içerik veya bitmiş ürün üretmek için kullanılan hayvan kaynaklı GDO’lar veya hayvan kaynaklı genler içermemelidir.

Bunlara ilave olarak işletmeler, vegan ve vegan olmayan üretim döngüleri arasında kullanılan tüm yüzeyleri, kapları ve makineleri tamamen temizlemek ve sterilize etmek için kabul edilebilir uygulamalar geliştirmek zorundadır.

Kısaca V-Mark sertifikalı olan ve V-Mark etiketi taşıması onaylanan ürünler, et, balık, kümes hayvanı, hayvansal yan ürünler (ipek veya boyalar dahil), yumurta veya yumurta ürünleri, süt veya süt ürünleri, bal veya bal arısı ürünleri içermemeli veya herhangi bir hayvansal ürünle berraklaştırılmış olmamalıdır.

Ayrıca ürünler, hayvanlar aleminde herhangi bir hayvanın kullanımıyla tedarikçi, üretici veya bağımsız taraf tarafından içerik maddeleri veya bitmiş ürün üzerinde hiçbir hayvan testi içermemelidir. Aynı zamanda çevre güvenliği, yem veya beslenme testleri, toksisite testleri veya yasaların gerektirdiği şekilde hayvan testleri dahil olmak üzere her türlü araştırma amacı ile test edilmiş olmamalıdır.

Kuruluşumuz bünyesinde vegan anlayışa uygun çok sayıda test ve analiz yapılmakta ve vegan sertifikasyon hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetler, yürürlükte olan yasal düzenlemelere ve yerli yabancı kuruluşlar tarafından geliştirilen standartlara uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda olmak üzere talep eden kişi ve kuruluşlara V-Mark sertifikasyon hizmetleri de verilmektedir.

Vegan Etiketi

Yakın zamanda yapılan uluslararası bir anket çalışmasında, tüketicilerin, özellikle de genç nüfusun giderek artan şekilde sertifikalara ve etiketlere bağlı alışveriş kararları verdiğini ortaya koymuştur.

Tüketicilerin yüzde 91’i, ürünün vegan olduğunu garanti eden ve bağımsız bir kuruluş tarafından etiketlenmiş ürünleri tercih etmektedir.

Vegan Belgelendirme

V-Mark Sertifikasyonu Nedir?
V-Mark Sertifikasyonunun Hedefleri Nedir?
V-Mark Sertifikasyonu Neden Önemli?
V-Mark Denetimi
V-Mark Sertifikası Nasıl Alınır?
V-Mark Sertifikası Başvurusu Nasıl Yapılır?
V-Mark Sertifikasını Kimler Alabilir?
V-Mark Sertifikasının Faydaları Nedir?
V-Mark Belgesi Standartları Neler?
V-Mark Belgesi - Hayvanları Korumak İçin
V-Mark Belgesi - Çevreyi Korumak İçin
V-Mark Belgesi - İnsan Sağlığı İçin
V-Mark Belgesi - Açlıkla Mücadele İçin
V-Mark Belgesi Gerekli mi?
V-Mark Belgesi Neden Önemli?
Vegan Mobilya Sertifikası
Vegan Oyuncak Sertifikası
Vegan Sağlık Ürünleri Sertifikası
Vegan Bebek Ürünleri Sertifikası
Vegan Yatak ve Yastık Sertifikası
Vegan Bahçecilik Ürünleri Sertifikası
Vegan Aksesuar Sertifikası
Vegan Seyahat Ürünleri Sertifikası
Vegan Elektronik Ürünler Sertifikası
Vegan Ofis Malzemeleri Sertifikası
Vegan Dekorasyon Ürünleri Sertifikası
Vegan Sertifikası

V-MARK HAKKINDA

BELGELENDİRME

VEGAN ETİKETİ

VEGAN KRİTERLERİ

SERTİFİKA SÜRECİ

VEGAN TESTLERİ

VEGAN GIDA

VEGAN İLAÇ

VEGAN KOZMETİK

VEGAN SPOR

VEGAN TEKSTİL

VEGAN TEMİZLİK

Site içinde ara