EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
Vegan Belgelendirme

V-Mark Belgesi Neden Önemli?

Bazı büyük firmalar kendi vegan etiketlerini kullanmayı tercih etmektedir. Ancak böyle bir seçim, tüketicinin aradığı güvenilirlik ve şeffaflıktan yoksun kalmaktadır. Gerçek şu ki, üçüncü taraf vegan belgelendirme ve etiketleme kuruluşlarına olan tüketici güveni, kendi kendini ilan eden vegan ürün iddialarından daha fazladır. Tanımlanmış bir vegan standardı olsa bile, insanlar tükettikleri ürünlerin şeffaflıkla hareket ettiğini, vegan iddialarını kanıtladıklarını ve ürünler üzerindeki vegan etiketlerinden sorumlu tutulduklarını bilmek istemektedir. Bu konuda en yaygın belgelendirme sistemlerinden biri, V-Mark belgelendirme programıdır.

V-Mark Belgesi Neden Önemli?

Günümüzde etik olarak etiketlenmiş ve paketlenmiş gıdalar için küresel pazarın büyüklüğü ciddi rakamlara ulaşmıştır. V-Mark belgesi, tüketicilerin satın alma kararlarını etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Bu yüzden bir vegan belgesine sahip firmalar ve ürünler, tüketici çıkarlarına bağlılıklarını onaylayarak satışlarını arttırmaktadır. Ürün ambalajı üzerindeki V-Mark gibi güvenilir bir vegan sertifika sembolü, tüketici güvenini aşılar ve bundan kazançlı çıkan, üretici firmalar olmaktadır.

Vegan tüketicinin sadakatini ve güvenini kazanmak için tedarikçi ve üretici firmaları, sözlerine karşı sorumlu tutmak bakımından, üretim süreçlerini ve kullanılan malzemeleri, üçüncü taraf, bağımsız ve akredite bir kuruluşa doğrulatmak büyük bir avantaj kazandırmaktadır.

Bu noktada şu soru önemlidir: neden V-Mark belgesi seçilmelidir? V-Mark standartları, tüketicilere gerekli bilgi ve güveni sağlamak için belirlenmiştir. Ürünler üzerindeki V-Mark etiketi, ürünün bu standartlar ile uyumlu olduğunu ortaya koymaktadır.

V-Mark belgesi ile tüketici güvenliği sağlanmakta, bu ise satışların artması anlamına gelmektedir. Tüketiciye, talep ettiği şey verilmelidir: özgünlük, doğruluk, şeffaflık ve bilgi. Tüketici güvenliği firma karlarının artması demektir. Veganlar ve vejetaryenler güvenle alışveriş yapmak ister. V-Mark belgesi, tüketici kararlarında ihtiyaç duyulan rahatlığı sağlar.

Günümüzde satın alma kararlarının büyük çoğunluğu etikete dayanmaktadır. Vegan tüketiciler, seçim yaparken çok fazla okumak ve etiket incelemek istemiyor. Tanıdıkları ve güvendikleri bir etiketi görmek, karar vermelerine yetiyor.

Kuruluşumuz bünyesinde vegan anlayışa uygun çok sayıda test ve analiz yapılmakta ve vegan sertifikasyon hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetler, yürürlükte olan yasal düzenlemelere ve yerli yabancı kuruluşlar tarafından geliştirilen standartlara uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda olmak üzere talep eden kişi ve kuruluşlara V-Mark sertifikasyon hizmetleri de verilmektedir.

Vegan Etiketi

Yakın zamanda yapılan uluslararası bir anket çalışmasında, tüketicilerin, özellikle de genç nüfusun giderek artan şekilde sertifikalara ve etiketlere bağlı alışveriş kararları verdiğini ortaya koymuştur.

Tüketicilerin yüzde 91’i, ürünün vegan olduğunu garanti eden ve bağımsız bir kuruluş tarafından etiketlenmiş ürünleri tercih etmektedir.

Vegan Belgelendirme

V-Mark Sertifikasyonu Nedir?
V-Mark Sertifikasyonunun Hedefleri Nedir?
V-Mark Sertifikasyonu Neden Önemli?
V-Mark Denetimi
V-Mark Sertifikası Nasıl Alınır?
V-Mark Sertifikası Başvurusu Nasıl Yapılır?
V-Mark Sertifikasını Kimler Alabilir?
V-Mark Sertifikasının Faydaları Nedir?
V-Mark Belgesi Standartları Neler?
V-Mark Belgesi - Hayvanları Korumak İçin
V-Mark Belgesi - Çevreyi Korumak İçin
V-Mark Belgesi - İnsan Sağlığı İçin
V-Mark Belgesi - Açlıkla Mücadele İçin
V-Mark Belgesi Gerekli mi?
V-Mark Belgesi Neden Önemli?
Vegan Mobilya Sertifikası
Vegan Oyuncak Sertifikası
Vegan Sağlık Ürünleri Sertifikası
Vegan Bebek Ürünleri Sertifikası
Vegan Yatak ve Yastık Sertifikası
Vegan Bahçecilik Ürünleri Sertifikası
Vegan Aksesuar Sertifikası
Vegan Seyahat Ürünleri Sertifikası
Vegan Elektronik Ürünler Sertifikası
Vegan Ofis Malzemeleri Sertifikası
Vegan Dekorasyon Ürünleri Sertifikası
Vegan Sertifikası

V-MARK HAKKINDA

BELGELENDİRME

VEGAN ETİKETİ

VEGAN KRİTERLERİ

SERTİFİKA SÜRECİ

VEGAN TESTLERİ

VEGAN GIDA

VEGAN İLAÇ

VEGAN KOZMETİK

VEGAN SPOR

VEGAN TEKSTİL

VEGAN TEMİZLİK

Site içinde ara