EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian
Vegan Belgelendirme

V-Mark Belgesi Gerekli mi?

Bugünün dünyasında tüketiciler kolaylıktan yanadır. Zaman çok değerlidir ve tüketiciler bir ürün satın alırken etiketleri ve içeriklerini kontrol etmek için zaman bulamamaktadır. O zaman ürünler üzerinde yer alan vegan etiketlerine güvenmek istemektedir. Üstelik market raflarında her gün yeni bir vegan ürün yerini almaktadır ve bunların arasından seçim yapmak kolay değildir.

V-Mark Belgesi Gerekli mi?

Kolay yönlendirme elbette güzel bir gelişmedir, ancak aynı zamanda ele alınması gereken bazı sorular gündeme gelmektedir. Örneğin, ürünlerin bu etiketleri hak ettiğine kim karar veriyor ve bu etiketler vegan yaşam tarzına bağlılık sürecini daha pasif hale mi getiriyor?

Ürünler üzerinde çok çeşitli vegan etiketleri var ve bunların her biri veganların güvenli, etik ve uygun bir ürünün güvenilir bir etiketi olduğunu iddia etmektedir. Deneyimli veganlar, bunlar arasında V-Mark etiketini kolayca farketmektedir. Ancak doğal olarak yeni vegan olanlar için bu durum biraz kafa karıştırmaktadır.

V-Mark belgesi, en yaygın olanlardan biridir ve ürünlerin hayvansal ürünler veya yan ürünler kullanılarak yapılmadığını ve bunların hiçbir aşamada hayvanlar üzerinde test edilmediğini garanti eden tescilli bir markadır. Ayrıca, hayvan kaynaklı genetiği değiştirilmiş organizmaların ürün içeriğinde yer almadığını garanti etmektedir. Bu arada üretici firmalar, veganların kendilerini rahat hissetmeleri için, üretim süreçlerini de dikkate almaktadır.

Vegan ve vejetaryen ürünlerde en fazla tercih edilen V-Mark belgesi, hayvansız yaşam tarzını teşvik etmeye ve desteklemeye çalışan bir dizi firma tarafından kullanılmaktadır.

Bu arada hiçbir vegan sertifikası diğerinden daha iyi veya daha güvenilir değildir. Bu sadece vegan sertifikalarının ve belgelendirme kuruluşlarının yaygınlığına ve belli yerlerde daha tanınır olmasına bağlıdır. Vegan tüketiciler, bu ürünlerin iyi niyetle ve katı parametrelere uygun olarak tasarlandığına ve üretildiğine güvenmek zorundadır.

Kuruluşumuz bünyesinde vegan anlayışa uygun çok sayıda test ve analiz yapılmakta ve vegan sertifikasyon hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetler, yürürlükte olan yasal düzenlemelere ve yerli yabancı kuruluşlar tarafından geliştirilen standartlara uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda olmak üzere talep eden kişi ve kuruluşlara V-Mark sertifikasyon hizmetleri de verilmektedir.

Vegan Etiketi

Yakın zamanda yapılan uluslararası bir anket çalışmasında, tüketicilerin, özellikle de genç nüfusun giderek artan şekilde sertifikalara ve etiketlere bağlı alışveriş kararları verdiğini ortaya koymuştur.

Tüketicilerin yüzde 91’i, ürünün vegan olduğunu garanti eden ve bağımsız bir kuruluş tarafından etiketlenmiş ürünleri tercih etmektedir.

Vegan Belgelendirme

V-Mark Sertifikasyonu Nedir?
V-Mark Sertifikasyonunun Hedefleri Nedir?
V-Mark Sertifikasyonu Neden Önemli?
V-Mark Denetimi
V-Mark Sertifikası Nasıl Alınır?
V-Mark Sertifikası Başvurusu Nasıl Yapılır?
V-Mark Sertifikasını Kimler Alabilir?
V-Mark Sertifikasının Faydaları Nedir?
V-Mark Belgesi Standartları Neler?
V-Mark Belgesi - Hayvanları Korumak İçin
V-Mark Belgesi - Çevreyi Korumak İçin
V-Mark Belgesi - İnsan Sağlığı İçin
V-Mark Belgesi - Açlıkla Mücadele İçin
V-Mark Belgesi Gerekli mi?
V-Mark Belgesi Neden Önemli?
Vegan Mobilya Sertifikası
Vegan Oyuncak Sertifikası
Vegan Sağlık Ürünleri Sertifikası
Vegan Bebek Ürünleri Sertifikası
Vegan Yatak ve Yastık Sertifikası
Vegan Bahçecilik Ürünleri Sertifikası
Vegan Aksesuar Sertifikası
Vegan Seyahat Ürünleri Sertifikası
Vegan Elektronik Ürünler Sertifikası
Vegan Ofis Malzemeleri Sertifikası
Vegan Dekorasyon Ürünleri Sertifikası
Vegan Sertifikası

V-MARK HAKKINDA

BELGELENDİRME

VEGAN ETİKETİ

VEGAN KRİTERLERİ

SERTİFİKA SÜRECİ

VEGAN TESTLERİ

VEGAN GIDA

VEGAN İLAÇ

VEGAN KOZMETİK

VEGAN SPOR

VEGAN TEKSTİL

VEGAN TEMİZLİK

Site içinde ara